Chirurgia stomatologiczna

Idealną sytuacją jest  utrzymanie swojego naturalnego uzębienia do końca życia.
Czasami jednak konieczne są zabiegi chirurgiczne w jamie ustnej, najczęściej jest to usuwanie chorych zębów czy  nacinanie ropni.  Każda ingerencja chirurgiczna jest zawsze przykro odczuwana zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Umiejętne podejście i bezbolesne wykonanie zabiegu chroni moich Pacjentów przed dodatkowym stresem i trwałym urazem. Spokojna rzeczowa rozmowa i skoncentrowanie uwagi na cierpieniu Pacjenta oraz wytłumaczenie mu, zgodnie z prawdą, poszczególnych etapów to moja  główna zasada postępowania.
Zawsze podaję moim Pacjentom znieczulenie, ponieważ zabieg chirurgiczny zawsze wiąże się dolegliwościami bólowymi. Rodzaj znieczulenia i dawkę ustala się dla każdego pacjenta indywidualnie. Pacjent jest uprzedzony o objawach znieczulenia typu mrowienie, drętwienie, uczucie obrzmienia, aby mógł czuć się komfortowo podczas zabiegu.

Po usunięciu jednego lub kilku zębów, jeśli nie uzupełnimy braków protetycznie, następuje migracja zębów, utrata punktów stycznych i powstaje zgryz urazowy.

Usuwanie zębów mądrości (ósemek) – chirurgia zębów

są to ostatnie zęby stałe, wyrzynające się na samym końcu. W związku z tym w jamie ustnej pozostaje na nie brak miejsca. Prowadzi to do zatrzymania zębów mądrości. Całkowite zatrzymanie ma miejsce, gdy ząb ze wszystkich stron otoczony jest kością, najczęściej leży poziomo i jest niewidoczny w jamie ustnej ale może dawać dolegliwości bólowe. Częściowe zatrzymanie występuje gdy wyrzyna się fragment zęba a reszta jest zablokowana w kości, tworzy się wtedy bolesna kieszeń dziąsłowa i kostna. Zabieg usunięcia zębów mądrości wykonuje się w znieczuleniu miejscowym

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja polega na usunięciu fragmentu korzenia, gdzie znajduje się zmiana okołowierzchołkowa. Usuwa się zakażoną lub zmienioną zapalnie tkankę wraz z wierzchołkiem korzenia. Po paru miesiącach miejsce to wypełnia się nową kością.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Utrata zęba znajdującego się pod dnem zatoki szczękowej ( górne trzonowce i przedtrzonowce) prowadzi do utraty kości. Mała ilość kości powoduje, że nie można wkręcić implantu bo będzie niestabilny. W odpowiednim miejscu umieszcza się substytut kości, zapewniając wystarczające oparcie dla umieszczenia implantu.

Sterowana regeneracja kości, przeszczep kości

Zabiegiem tym uzupełnia się brakującą kość specjalnym materiałem. Materiał ten nie tylko uzupełnia brakującą kość ale pomaga również odbudować zniszczoną kość. Stosuje się w chorobie przyzębia, po ekstrakcjach zębów, po urazach, po długoterminowym braku zębów, przed wszczepieniem implantów oraz po usunięciu rozległej torbieli.

Poniedziałek – Piątek: godz. 9.00-20.00, Soboty (wybrane): godz. 9.00-13.00

X
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych