Tomografia komputerowa

Trójwymiarowe badanie tomograficzne 3D jest podstawą stawianych diagnoz w PanoramaDental. Ścisła współpraca lekarzy wielu specjalności stomatologicznych wymaga badania uniwersalnego oraz prezentującego niepodważalnie aktualny stan zdrowia naszych pacjentów.
Tomografia komputerowa jest to badanie, które daje możliwość analizy wybranego fragmentu uzębienia wraz z tkanką kostną w formacie trójwymiarowym. Precyzja obrazu tomograficznego dostarcza ogromu informacji o budowie danego obszaru i uwidacznia rozległość zmian chorobowych, dzięki czemu zabiegi lecznicze przeprowadzane są z pełną świadomością, sprawnie i przy zminimalizowaniu ryzyka niepowodzenia. Przejście ze zdjęć dwuwymiarowych na badania trójwymiarowe zrewolucjonizowało możliwości diagnostyczne i terapeutyczne we współczesnej stomatologii.

Nasza pracownia radiologiczna wyposażona jest w wyróżniający się na rynku innowacyjnością sprzęt do diagnostyki radiologicznej, zarówno 2D jak i 3D, firmy CARESTREAM. Dostarcza on badania o niespotykanej jakości i wielkości obrazu badanego obszaru. Urządzenie wyposażone jest w przełomowe innowacje, tak aby zapewnić prawidłowe i stałe pozycjonowanie osiągając dokładne skany już za pierwszym razem.

Dzięki postępowi technologicznemu w radiologii stomatologicznej dawki promieniowania w przeprowadzanych nawet najbardziej wymagających  badaniach tomografem komputerowym zostały ograniczone do absolutnego minimum. W związku z tym Pacjent nie musi obawiać się diagnostyki radiologicznej.  Dodatkowo używając aparatu Carestream CS 9600  jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić zakres badania tomograficznego szczęki począwszy od jednego, konkretnego zęba (mikrotomografia) do obu łuków zębowych podczas jednej projekcji.

Poniedziałek – Piątek: godz. 9.00-20.00, Soboty (wybrane): godz. 9.00-13.00

X
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych