Stomatologia zachowawcza

Zapobieganie i leczenie choroby zębów, jaką jest próchnica.

Dotyka ona przeszło 90% ludzi na świecie. Próchnica występuje w miejscach predysponowanych – w zagłębieniach czyli bruzdach, na powierzchniach stycznych, w okolicy szyjek zębowych, rzadziej na powierzchniach gładkich. W zależności od zaawansowania choroby próchnicowej, może  mieć postać nieestetycznych białych lub brązowych plam próchnicowych, aż do ubytków twardych tkanek zęba. Nie leczona daje dolegliwości bólowe, może doprowadzić do zapalenia miazgi a ostatecznie do usunięcia zęba.

Leczenie próchnicy polega na usunięciu próchnicowo zmienionych tkanek zęba, opracowaniu i wypełnieniu ubytku specjalnie dobranym materiałem.

Najwyższą estetykę i wytrzymałość wypełnienia zapewniają materiały kompozytowe.

W PanoramaDental używamy japońskich materiałów wypełnieniowych firmy Tokuyama Dental - Estelite Asteria materiał posiada doskonałe właściwości optyczne pozwalające na wykonanie trwałych wypełnień o najwyższej estetyce. Każdy cząsteczka wypełnienia w materiale Estelite Asteria ma okrągły kształt. Te kuliste suprananowypełniacze pozwalają na uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni z doskonałym połyskiem, który uzyskujemy poprzez polerowanie i pozwala to na długi czas.

Takimi materiałami odtwarzamy w sposób estetyczny i trwały brakujące tkanki zęba. Możemy także modyfikować istniejące niedoskonałości natury. Grupa kolorystyczna posiadanych przez nas materiałów do wypełnień jest tak szeroka, że po założeniu nie są one odróżnialne od zdrowych tkanek zęba. Zajmujemy się zarówno leczeniem próchnicy jak i odbudową mocno zniszczonych tkanek zęba. Używane do tego celu materiały kompozytowe cechują się, oprócz wspomnianej wysokiej trwałości i estetyki, ścieralnością zbliżoną do ścieralności własnych zębów, zdolnością stałego uwalniania jonów fluoru i wbudowywania w tkanki zęba, co zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również odbudową złamanych twardych tkanek zęba, np. kątów czy brzegów siecznych.

Druga grupa materiałów wypełnieniowych to glasjonomery. W Naszym gabinecie używamy materiału japońskiego firmy GC - EQUIA Forte.  EQUIA Forte Fil jest szybkowiążącym, estetycznym materiałem do odbudowy o zwiększonych właściwościach fizycznych, uzyskanych dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii hybrydy szkła. Ten rodzaj wypełnienia charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i bardzo dobrym łączeniem się ze szkliwem i zębiną, ponieważ wchodzi w reakcję chemiczną z tkankami zęba. Dodatkowo przez długi czas uwalnia jony fluorkowe, co pozwala na wzmocnienie szkliwa i znaczne zmniejszenie prawdopodobieństwa dalszego rozwoju próchnicy.


Ponieważ leczenie zębów często wiąże się dolegliwościami bólowymi może odbywać się w znieczuleniu. Rodzaj znieczulenia i dawkę ustala się dla każdego pacjenta indywidualnie.

Chcąc pokazać stan przed zabiegiem oraz po zabiegu, aby mogli Państwo sami ocenić efekt pracy i przebiegu leczenia, dysponujemy w  kamerą o dużej rozdzielczości. Przy unicie stomatologicznym umieszczony jest monitor LCD, na którym mogą Państwo oglądać obraz z kamery.

Stomatologia zachowawcza wiąże się nierozłącznie ze stomatologią estetyczną, gdzie najważniejszy jest efekt końcowy, czyli piękny uśmiech. Niejednokrotnie zęby mamy zdrowe bez próchnicy, ale nie satysfakcjonuje nas ich kształt. Możemy wówczas dokonać korekty estetycznej kształtu zębów.

Poniedziałek – Piątek: godz. 9.00-20.00, Soboty (wybrane): godz. 9.00-13.00

X
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych