Medycyna estetyczna

Toksyna botulinowa - Botox

Jest to produkt beztlenowych Gram-dodatnich bakterii Clostridium botulinum. Po raz pierwszy użyto toksyny botulinowej w medycynie w 1950 roku, początkowo w neurologii, a następnie w okulistyce. W celach kosmetycznych wykorzystana została  w 1987roku.
Obecnie stosowana jest przez lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną na całym świecie i uważana za bezpieczną, szybką i bardzo efektywną metodę zapobiegania i redukcji zmarszczek mimicznych.

Skutecznie wygładza ona zmarszczki mimiczne twarzy (poprzeczne zmarszczki na czole, pionowe pomiędzy brwiami, kurze łapki) oraz przywraca jej młodość i świeżość na okres ok.3-6 miesięcy. Zabieg zapobiega także powstawaniu nowych zmarszczek. Toksynę botulinową możemy dodatkowo zastosować by: zmniejszyć zmarszczki ,,palacza”, usunąć ,, uśmiech dziąsłowy’’.

Zabieg jest krótki i prawie bezbolesny. Pacjent czuje tylko delikatne ukłucie igły, zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.
Pełen efekt zastosowania Botoxu widoczny jest po 4-14 dniach.

Toksyna botulinowa również  daje możliwość skutecznego leczenia bruksizmu (zgrzytanie i ściskanie zębów).

Procedurę przeprowadza wyłącznie lekarz. Przy pomocy strzykawki z bardzo cienką igłą, botoks wprowadzamy miejscowo w docelowe mięśnie. Poprzez blokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego powoduje zmniejszenie napięcia mięśni i spowolnienie ich pracy, a co za tym idzie redukuje intensywność tarcia o siebie zębów nie upośledzając pozostałych funkcji jak mówienie i jedzenie.

Dzięki precyzyjnemu podaniu toksyna botulinowa oddziałuje tylko na ostrzykiwane mięśnie, a nie wchłania się do krwioobiegu, przez co nie ma zagrożenia zatrucia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, w związku z czym nie wymaga znieczulenia. U pacjentów, którzy charakteryzują się wysoką wrażliwością na bodźce bólowe, możemy zastosować anestezja miejscowa.

Czas trwania procedury to około 20 minut. Pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach, a pełen rezultat po około tygodniu. Botoks utrzymuje się przez około pół roku, ponieważ organizm mu przeciwdziała i wytwarza nowe włókna nerwowe. Dlatego też po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć.

Do utrzymania pełnego, trwałego efektu zabieg należy powtarzać dwa razy do roku. Dodatkowo zalecamy, aby przez pierwsze dwa lata stosować specjalną szynę dobraną przez protetyka. Jej zadaniem jest rozluźnienie tej okolicy, co dodatkowo zwiększa skuteczność zabiegu.

Wypełniacze - Kwas hialuronowy

Najczęściej stosowanym obecnie wypełniaczem jest kwas hialuronowy.  Jest on jednym z najważniejszych składników naszej skóry, stanowi naturalną barierę chroniącą tkanki przed infekcją bakteryjną, łączy też ze sobą włókna kolagenowe i elastynowe w  skórze właściwej, bardzo silnie wiąże wodę w skórze.

W młodej skórze kwasu hialuronowego jest dużo co gwarantuje jej sprężystość. Z wiekiem ilość kwasu maleje, skóra traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. W połączeniu z wodą kwas hialuronowy tworzy gęsty śluz lub żel, może on wiązać do czterech tysięcy razy więcej wody, niż wynosi jego własna masa. Podawany w zastrzykach podskórnych ujędrnia, nawilża skórę, wypełnia bruzdy i zmarszczki.

Stosowany jest do modelowania zmieniających się z wiekiem rysów twarzy.

Nici Liftingujące PDO

Nici PDO to ostatni krzyk mody w świecie zabiegów liftingujących i korygujących zmarszczki.

Nici zbudowane są z włókien polidioksanonu i stanowią umiarkowanie inwazyjną metodą, która pozwala na naciągnięcie skóry i wypłycenie widocznych zmarszczek i fałd.

Na rynku istnieje kilka firm oferujących nici PDO, są to głównie firmy pochodzące z Korei - miejsca, gdzie produkt ten wynaleziono i jest powszechnie stosowany.

Trzy rodzaje

Ogółem nici możemy podzielić na trzy grupy. Nici mono - zbudowane z pojedynczego włókna polidioksanonu nici multi - składające się z dwóch do kilku przeplatających się włókien oraz nici typu cog, które zaopatrzone są w specjalne haczyki umożliwiające pewniejsze umocowanie nici wewnątrz skóry oraz wzmocniony efekt zabiegu.

Jak to działa?

Nić PDO po wprowadzeniu w skórę wywołuje miejscowy stan zapalny, który poprzedza fazę proliferacji czyli namnażania komórek. W tej sposób pobudzana jest produkcja kolagenu i elastyny, co znacząco wpływa na gęstość i napięcie skóry.

Mezoterapia - Biostymulacja - Profilaktyka i korekcja

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem kosmetologii/medycyny estetycznej. Jej historia sięga 1952 roku, kiedy to została zastosowana przez francuskiego lekarza Michaela Pistora w celach leczniczych.

Rozróżniamy różne formy mezoterapii.

Mezoterapia igłowa, polega na płytkim podaniu, bardzo cieniutką igłą substancji odżywczych i nawilżających w przestrzeń śródskórną

Mezoterapia bezigłowa, jest nieinwazyjną metodą podania substancji aktywnych wykorzystującą zjawisko elektroporacji, Do tego celu stosuje się urządzenia wytwarzające prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, co w rezultacie ułatwia przyswajanie preparatów aktywnych przez skórę

Mezoterapii igłowa czy bezigłowa?

Mezoterapia igłowa jest bardziej efektywną metodą dostarczania do skóry substancji odżywczych i regenerujących. Miejscowe podanie preparatów maksymalizuje skuteczność ich działania. Nakłucia igłą dodatkowo pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych.

Mezoterapia a starzenie się skóry

W skórze każdego człowieka znajdują się komórki – fibroblasty, które odpowiadają za produkcję substancji takich jak: kolagen, elastyna, kwas hialuronowy, odgrywających kluczową rolę w młodym wyglądzie skóry. Wraz z wiekiem słabnie efektywność fibroblastów, a w konsekwencji zmniejsza się produkcja elastyny, kolagenu. Skóra staje się wiotka, wysuszona, pojawiają się zmarszczki. Bezpośrednie podanie substancji odżywczych w przestrzenie skóry pozwala zatrzymać proces starzenia, poprawić nawilżenie skóry i zredukować zmarszczki.

Zabiegi mezoterapii wykonujemy preparatami włoskiej firmy MASTELLI. Preparaty do iniekcji posiadają rejestrację produktu medycznego.

Podsumowanie:

• mezoterapia to jeden z najczęściej rekomendowanych zabiegów odmładzających
• efekty mezoterapii są bardzo naturalne
• regularnie powtarzane zabiegi pozwalają na długo zachować zdrowy wygląd skóry
• technika zabiegu oparta na iniekcjach do skóry właściwej substancji aktywnych
• trwały efekt pojawia się zwykle po wykonaniu serii 3 zabiegów
• mezoterapia jest dobra na: wiotkość skóry, brak jej nawilżenia, powierzchniowe zmarszczki, rozstępy i wypadanie włosów

Peelingi medyczne

Peeling chemiczny polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry powodującym złuszczenie części naskórka i/lub skóry właściwej.

Efektem zabiegu jest odświeżenie, wygładzenie, regeneracja cery, zmniejszenie zmarszczek, plam i przebarwień, trądziku, blizn potrądzikowych, łojotoku, rozszerzonych porów, odmłodzenie skóry, pobudzenie i jej rewitalizacja.

Zależnie od głębokości działania peelingi dzielimy na:

  • powierzchowne (działają jedynie na wierzchnie warstwy naskórka),
  • średniogłębokie docierają do warstwy podnaskórkowej,
  • głębokie- dochodzą do skóry właściwej (złuszczają cały naskórek).

Głębokość działania peelingu oraz rodzaj zastosowanej substancji warunkują czas regeneracji po zabiegu (od kilku dni do miesiąca po zastosowaniu peelingów głębokich).

Jak to działa?

Nić PDO po wprowadzeniu w skórę wywołuje miejscowy stan zapalny, który poprzedza fazę proliferacji czyli namnażania komórek. W tej sposób pobudzana jest produkcja kolagenu i elastyny, co znacząco wpływa na gęstość i napięcie skóry.

Fizjoterapia Stomatologiczna

Fizjoterapia jest niezbędnym elementem terapii zaburzeń czynnościowych narządu żucia. Jest wskazana u pacjentów z zaburzeniami w obrębie układu mięśniowego oraz stawów. Fizjoterapia ułatwia relaksację pacjenta, podwyższa próg odczuwania dolegliwości bólowych, a nawet zwiększa poczucie wartości chorego. Zastosowanie fizjoterapii we wczesnym okresie choroby ułatwia leczenie i skraca czas jej trwania. Podczas terapii stosowane są specjalne techniki manualne mające na celu likwidację napięć i uzyskanie równowagi układu mięśniowo - powięziowego. Rozluźnienie mięśni oraz więzadeł otaczających staw skroniowo-żuchwowy i odcinek szyjny kręgosłupa wpływa na odciążenie, poprawę funkcjonowania oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych.

WSKAZANIA do fizjoterapii stomatologicznej to:

  • wzmożone napięcie mięśniowe w trakcie leczenia ortodontycznego,
  • bruksizm (zgrzytanie zębami),
  • trzaski i przeskakiwania w stawach skroniowo-żuchwowych,
  • nieprawidłowa ruchomości żuchwy (zbaczania żuchwy, ograniczone lub nadmierne otwieranie ust),
  • napięciowy ból głowy,
  • ból twarzy, głowy i szyi,
  • ból podczas gryzienia, żucia, ziewania,
  • urazy i stany po operacji w obrębie narządu żucia.

LECZENIE:

  • mobilizacje tkanek miękkich na zewnątrz i wewnątrz ust,
  • techniki mięśniowo-powięziowe w obrębie twarzy, szyi, obręczy barkowej,
  • dezaktywacja punktów spustowych Zintegrowaną Techniką Hamowania Nerwowo - Mięśniowego (INIT)
  • mobilizacje/manipulacje wykonywane na stawach skroniowo-żuchwowych, szyjnym i piersiowym odcinku kręgosłupa,
  • trakcję stawów skroniowo-żuchwowych.

Rehabilitacja stomatologiczna opiera się również na kinezyterapii. Naszym pacjentom dobieramy indywidualnie zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających poszczególne grupy mięśniowe.

Zabiegi fizykalne, które oferujemy naszym pacjentom, takie jak laseroterapia stanowią dodatkowy, uzupełniający element terapii przeciwbólowej i przeciwzapalnej.

Poniedziałek – Piątek: godz. 9.00-20.00, Soboty (wybrane): godz. 9.00-13.00

X
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych