Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Jeśli masz zęby w odcieniu szarości czy żółci, wybielanie to idealny zabieg aby pozbyć się problemu.
Wybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej, polegający na poprawieniu wyglądu przebarwionych zębów, za pomocą środków chemicznych.
Przebarwienia żywych zębów mogą być wywołane różnymi czynnikami: antybiotykami, chorobami miazgi, urazem, chorobami krwi a także pochodzenia zewnętrznego: palenie tytoniu, kawa, herbata, czerwone wino, niektóre napoje.
Wybielanie zębów wykonuje się u osób powyżej 18 roku życia, gdy zęby są dojrzałe i całkowicie zmineralizowane.

System gabinetowy – wybielanie jednoseansowe

Zabieg wybielania zębów polega na pokryciu powierzchni zębów specjalnym  żelem i aktywowaniu go przy pomocy światła. Substancją aktywną odpowiedzialną za wybielanie zębów  jest nadtlenek wodoru. Przebarwienia zostają wybielone poprzez ich utlenienie. Atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa, a właściwa struktura zęba pozostaje nienaruszona. W przeciwieństwie do innych metod wybielania zębów, ta jest bezbolesna , bezpieczna i odbywa się pod kontrolą lekarza.

W trakcie wybielania zębów pacjent może się odprężyć, słuchać muzyki i czuć się całkowicie komfortowo.

 Zabieg trwa ok. 60 minut. Podczas jednego zabiegu wybielania zębów możemy przywrócić piękną biel wszystkim zębom. Efekt wybielania jest widoczny u każdego pacjenta.

 Zwykle utrzymuje się przez dwa, trzy lata. Trwałość efektów zależy od diety i higieny zębów. Palenie papierosów, czerwone wino, przyprawy tj.kurkuma, soki owocowe skracają ten czas. Dla podtrzymania efektu białych, lśniących zębów zalecane jest używanie enzymatycznych past wybielających. Po zabiegu wybielania zębów obowiązkowa jest „biała dieta” przez 3-4 dni. Nie można spożywać barwiącego jedzenia i picia – to co zabarwi biały obrus, zabarwi też świeżo wybielone zęby.

System domowego wybielania zębów

Jest to metoda wybielania nakładkowego za pomocą żelu , którego czynnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu. Jest to bezpieczny związek chemiczny, występujący w kilku stężeniach, które decyduje o czasie noszenia nakładek. Najbezpieczniej stosować do 8 godzin w nocy. W zależności od potrzeby kuracja trwa od 5 do 10 aplikacji. W jej trakcie oraz 7 dni po zakończeniu obowiązuje biała dieta.
Nakładki na zęby wykonuje się indywidualnie dla każdego pacjenta. Przeźroczysta, wygodna i elastyczna nakładka zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu. Pacjent otrzymuje nakładki i strzykawki z żelem oraz instruktaż użytkowania. Efekt widoczny jest bardzo szybko, często już po pierwszym zabiegu.
Bardzo ważne są wizyty kontrolne. Przy braku kontroli lekarza nad zabiegiem może wystąpić nierównomierne wybielenie zębów. Natomiast nadmiernie wybielone zęby mogą stać się przeźroczyste i przez to sprawiać wrażenie ciemniejszych, wypełnienia z amalgamatu mogą przeświecać przez tkanki zęba, zęby z nieszczelnymi wypełnieniami mogą dawać dolegliwości bólowe, a zęby, które były nadwrażliwe mogą stać się jeszcze bardziej wrażliwe.

Wybielanie zębów martwych

Wybielanie zębów martwych czyli wewnętrzne jest sposobem rozjaśniania pojedynczych zębów wcześniej leczonych kanałowo, jak również zębów, które zmieniły kolor po urazie. Ząb przed wybielaniem wewnętrznym powinien być skontrolowany zdjęciem rtg by ustalić czy wypełnienie kanałowe jest prawidłowe oraz czy w okolicy tego zęba nie toczy się stan zapalny.
Sukces wybielania wewnętrznego jest indywidualny dla każdego przypadku. Ilość wizyt, na których wymienia się wkładki z preparatem wybielającym zależy od stopnia i przyczyn przebarwienia. Wizyty są wyznaczane co 3-7 dni. Po osiągnięciu właściwego efektu, zakłada się środek neutralizujący ząb po czym następuje odbudowa zachowawcza lub protetyczna.

Poniedziałek – Piątek: godz. 9.00-20.00, Soboty (wybrane): godz. 9.00-13.00

X
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych